Hizmetlerim

Web Geliştirme ve Yazılım

Web Geliştirme ve Yazılım, 14 Ocak 2011’de yeni Türk Ticaret Kanunu ile birlikte, tüm firmaların web sitesi olması zorunluluğu getirildikten sonra daha önemli kalemlerden birisi haline geldi. Üstelik, markaların, potansiyel hedef kitlesi ile doğrudan iletişim kurması açısından ve dünyaya açılan penceresi olması bakımından web siteleri belki en değerli seçeneklerden birisidir. Sadece bu da değil, web siteleri aracılığıyla toplanan verilerle daha profesyonel ve performans odaklı reklamcılık çalışmaları yapılabilmekte ve müşterinin marka üzerindeki talepleri de daha somut ve anlaşılır biçimde gözlemlenebilmektedir. Yani, web siteniz yalnızca dünyaya açılan pencereniz değil, aynı zamanda hedef kitlenizle iletişim aracınız ve verilerini toplayıp, değerlendirebileceğiniz veri tabanınızdır.

 

Web Siteniz İçin Hangi Altyapıyı Kullanmalısınız?

Web sitenizi planlarken ihtiyacınız olan temel gereksinimleri doğru belirlemeniz gerekecektir. Aksi halde, hem zaman ve hem de para kaybetmiş olursunuz. Web siteniz bir kurumsal site mi olacak, bir blog mu olacak, bir e-ticaret sitesi mi olacak, bir pazar yeri mi olacak ya da çok daha başka bir amaca mı hizmet edecek? İşte tam da bu sorunun yanıtına göre tercih edeceğiniz altyapıyı belirlemek daha doğru ve akıllıca olacaktır.

Bu kararın önemi, sadece sitenin altyapısını belirlemedeki ön koşul açısından değil, sitenin henüz plan aşamasındayken devreye girecek SEO uzmanının doğru yönlendirmeler ve sürece doğrudan katkısıyla kazandıracağı zaman bakımından da değerlidir.

Bu kararı verdikten sonra, hangi altyapıyı kullanacağınız biraz daha şekillenecektir, hatta basitleşecektir. Zira, açılacak sitenin büyüklüğü amacı ve niteliği, bir CMS altyapı mı kullanılmalı, yoksa sıfırdan, bir admin paneli ile birlikte kodlayarak mı oluşturulmalı kararını netleştirecektir. Drupal, Magento, OpenCart gibi e-ticaret tabanlı CMS altyapılar ya da WordPress, Wix, Joomla gibi kurumsal ve/veya blog temelli altyapılar bir önceki kararımızla ilintili olarak şekillenecek ikinci cevap olacaktır.

 

web_gelistirme_ve_yazilim
Web Geliştirme ve Yazılım

 

Web Geliştirme ve Yazılım Konusunda Sizin İçin Neler Yapabilirim?

 

 • Anahtar Teslim CMS Altyapılı Profesyonel Web Siteleri: OpenCart ya da WordPress (WooCommerce) altyapısı ile kodlanmış kurumsal web siteler, blog siteleri, e-ticaret siteleri ve çok daha fazlasını, %100 SEO uyumlu olarak, tüm teknik altyapısı uyumlu biçimde tasarlar ve hızla teslim ederim.
 • PHP & MySQL altyapısını kullanarak PHP yazılım dili ile sıfırdan kurumsal sitenizi, e-ticaret sitenizi, blog sitenizi tasarlar, kodlar ve admin paneliyle birlikte %100 SEO uyumlu olarak hizmetinize sunabilirim.
 • Web Tasarım ve Web Geliştirme Eğitimi: CMS altyapılar ya da sıfırdan kodlayarak bir web site tasarlamayı öğretebilirim. HTML5, CSS3, SCSS, JavaScript (ve kütüphaneleri), PHP (ve Laravel Framework’ü), MySQL Web Geliştirme ve Yazılım eğitiminin ana konularını oluşturmaktadır.

Web’te tek kural: Basitlik.

Jeffry Veen (Hotwired Arabilim Yönetmeni)

“Kötü yönetim yazılım maliyetini diğer tüm faktörlerden daha hızlı arttırır.”
Barry Boehm

Hızlı, İyi, Ucuz. Sadece ikisini seçebilirsin.”

Anonim

Web Geliştirme ve Yazılım Eğitimi

Tercihiniz bir web sitesi yaptırmak değil de yapabilir hale gelmek mi? O halde web tasarım ve web yazılım eğitimi için benimle aşağıdaki formu doldurarak ya da iletişim sayfam üzerinden bağlantıya geçebilirsiniz.

 


 

Web tasarım ve web yazılım himeti alanlar SEO Hizmeti ve Eğitimi ile de ilgileniyorlar. Göz atmanızı öneririm.

 

Gökhan Gümüş Logo

 • Web Site Geliştirirken SEO Uyumlu Kod Yapısına Dikkat Ediyor Musun? Bu Durum Önem Arz Ediyor Mu?

  Her iki sorunun cevabı da "kesinlikle evet". Web sitesi tasarlarken ve geliştirirken, site sahibine sonradan ek masraflar oluşturmamak için muhakkak dikkat edilmesi gereken ana etmenlerden birisidir SEO uyumluluğu. Zira bir web siteniz varsa, ilgili anahtar kelimelerde yüksek sıralama elde etmek de isteyeceksinizdir. Bu durumda sitenin hem teknik altyapısı hem de anahtar kelime havuzu buna uyumlu olarak geliştirilmelidir ki ben ve ekip arkadaşlarımın fark yarattığı hususlardan birisi de tam burasıdır.

 • Web Site İçin Hangi Altyapıyı Kullanmalıyız? Bu Konuda Destek Oluyor Musun?

  Bu sorunun mutlak cevabı, yapılmak istenen sitenin temel amacı ve beklentisinin yanı sıra, site sahibinin bütçesi olarak da cevaplanabilir. Ama, evet, hizmet verdiğimiz herbir müşteri için en doğru tercih konusunda gerekli tüm bilgilendirmeleri detaylı olarak yapıyor ve süreç içinde destek sağlıyoruz.

 • Bu Konuda Eğitim Veriyor Musun?

  İster CMS altyapılar olsun (WordPress, Drupal, OpenCart, vb...), isterse de HTML5, CSS3, SCSS, JavaScript (ve kütüphaneleri) tabanlı, sıfırdan kodlanmış bir web sitesi olsun; her iki alanda da eğitim veriyorum. Bu konuda iletişim sayfası üzerinden benimle bağlantıya geçebilirsiniz.