Hizmetlerim

SEO Danışmanlık Hizmeti

SEO Danışmanı Gökhan Gümüş bir çok başarılı projeye imza atmıştır. SEO’ya olan yenilikçi bakış açısı ile daha önce deneyimlemediğiniz bir SEO Danışmanlık hizmeti almış olacaksınız.

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) | Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin sizin için önemli olan anahtar kelimelerde (bilhassa dönüşüm getirecek anahtar kelimelerde) Google’ın SERP (Search Engine Result Page | Arama Motoru Sonuç Sayfası) alanında ilk sayfa, üst sıralarda konumlandırılarak, hem alakalı trafiğinizin artmasını hem de dönüşüm ve dolayısıyla cironuzun artmasını sağlama çalışmaları bütünüdür.

Her ne kadar tanımı ciro, dönüşüm, alakalı trafik gibi anahtar kelimeler üzerine yapsam da, esas itibariyle odak hedef kitlenizi memnun etme ve aradıklarını onlara eksiksiz olarak sunma sanatıdır SEO. Bu konuda Google’ın bizzat kendi tabiriyle “arama motorları için değil, kullanıcılar için SEO yapın” yönlendirmesi oldukça değerlidir. Bu minvalde, uzman ekip arkadaşlarımla birlikte web sitenizin doğru hedef kitle için, ilgili aramalarda ilk sayfa üst sıralarda yer almasını sağlıyor.

SEO Danışmanlık Hizmetinin Kapsamı Nedir?

SEO Danışmanlık Hizmeti kapsamında, günümüzde dijital varlıklarını yöneten markalar için SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları, markanın var olup, rekabet edebilme gücünü besleyen enstrümanların en başında gelmektedir. Google, Bing, Yandex, Baidu, YouTube gibi arama motoru tabanlı algoritmalarda, sizin için önemli anahtar kelimelerde markanızın üst sıralarda listelenmesini sağlayacak çalışmalar bütünü olarak özetleyebileceğimiz SEO, artık bir tercih olmaktan çok bir zorunluluk haline gelmiştir. 2021 SEO trendlerini incelediğimizde, sadece Google arama sonucunda yer elde etmek için yapılan SEO 101 adımları değil, yanı sıra Voice SEO, Semantic Entity (Semantic SEO | Anlamsallık İlişkisi) yanı sıra Teknik SEO çalışmalarının da öneminin arttığını gözlemliyoruz. Elbette, bunlarla birlikte Site Dışı SEO‘nun (Alakalı ve yüksek Trust Rank değerine sahip sitelerden Backlink alabilmenizin) önemini görmezden gelemeyiz.

 

Alanında uzmanlaşmış ekip arkadaşlarımla birlikte bir tıp doktoru hassasiyetinde sitenizi analiz ediyor, doğru teşhisi koyuyor ve en doğru tedaviyi uygulayarak, anahtar kelimelerinizde yükselmenize odaklanıyoruz. Rakiplerinizi detaylı olarak analiz ediyor, kapsamlı SEO Stratejinizi oluşturuyor, düzenli raporlarla ilerleyişi gözlemlemenizi sağlıyoruz.

 

SEO Danışmanlık Hizmeti

 

Neden Profesyonel Bir SEO Danışmanlık Hizmeti Almalısınız?

SEO Danışmanlık Hizmeti alırken içselleştirmeniz gereken en temel husus şudur; SEO, bir tercih değil, günümüz şartlarında bir zorunluluktur. Her ne kadar, “dijital reklamcılık ağını (Performans Pazarlama Enstrümanlarını) kullanarak hedef kitleme ulaşırım nasıl olsa” yaklaşımına haiz marka yöneticileri olsa da, Google başta olmak üzere, arama motorlarının organik sıralarında ön sıralarda yer alabilmenin katkısını görmezden gelmek akıllıca bir karar olmayacaktır. Buna bir de bizzat Google’ın açıkladığı “kullanıcılar reklam alanlarından ziyade organik alana tıklamaya daha meyilliler” araştırmasını da eklediğimizde, sürdürülebilir bir SEO çalışması bir lüksten çok, demirbaş çalışmalar başında listelenmesi gereken önemli bir kalem olarak öne çıkıyor.

SEO Danışmanlık Hizmetinin Detayları

 • Teknik SEO: (Shema.org Yapılandırılmış Veri İşaretleme, 2 Dalgalı JavaScript İndekslemeye Uyumlu Kod Yapısı, Robots.txt Dosyası ve Tarama Bütçesi Optimizasyonu (Crawl Budget Optimization), Site Hızı Analizleri ve Site Hızı Optimizasyonu, Site Haritası İnşaası, Search Console Entegrasyonu ve Search Console Kullanım Eğitimi, SEO Uyumlu URL Yapısı, Canonical Etiketlerin İnşaası, Hreflang Etiketi, İmaj Optimizasyonu, Rakip Analizi, UI/UX Analizi ve çok daha fazlası).
 • Site İçi SEO (On Page SEO): (Meta Title ve Meta Description’ların Doğru Yapılandırılması, H1-H2-H3 Etiketlerinin Doğru Kullanımı, İleri Anahtar Kelime Analizi, Rakip Analizi ve Anahtar Kelimelerin Doğru Dağılımı, LSI (Latent Semantic Indexing Keywords), İç Link Yapılandırılması, Doğru Eylem Çağrısının Belirlenmesi (Call To Action), Kanibilazyondan Kaçınmanın Yolları (Avoid Keyword Cannibalization), Sesli Aramalar İçin Optimizasyonun Gerçekleştirilmesi (Voice SEO Optimization), Alakalı, Kaliteli ve Yeterli Doygunlukta İçerik Hazırlama Yöntemleri.
 • Site Dışı SEO (Off Page SEO): Alakalı ve Güven Puanı (Trust Rank), Alan Adı Otoritesi (Domain Authority) ve Sayfa Otoritesi (Page Authority) Yüksek Sitelerden/Sayfalardan Backlink İnşaası, Kötü Backlink’leri Reddetme, ve çok daha fazlası…
 • Lokal SEO: Google My Business ve diğer arama motorlarının ilgili araçlarıyla lokal mağazanızı ya da mağazalarınızı, ilgili lokal aramalarda önce çıkarmak amacıyla yapılan çalışmalar bütünüdür.
 • SEO Sürecinde Kullandığım Araçlar: Semrush, Screaming Frog SEO Spider, Screaming Frog Log Analyser, Unamo, Search Metrics, Similarweb, Google Search Console, Google Analytics, Yandex Web Master Tool, Yandex Metrica

SEO ile ilgili en büyük yanılgılardan biri, web sitelerini daha üst sıralara çıkarmak için Google’ı kandırabileceğinin sanılmasıdır. Google’ın görevini göz önünde bulundurmak gerekir. Google tüm bilgileri çevrimiçi olarak düzenlemek ve sonuçlar sayfasının en üstünde sadece en iyi web sitelerini göstermek ister.

SEO, trafik almak değildir, hedeflenmiş ve alakalı trafik almaktır.

Adam Audette

“Arama motoru hileleri hızlı sonuç verir, hızlı biter. İyi bir SEO’nun başarısı zaman alır.”
Jill Whale

Potansiyel müşterileriniz ürünlerinizi veya hizmetlerinizi bulmak için Google, Bing ve Yahoo’da arama yapıyorsa, bir SEO stratejisine ihtiyacınız vardır.

Google’ın seni sevmesi için önce herkesin seni sevmesi gerekir.”

Wendey Piersall

 

Profesyonel SEO Danışmanlık Hizmeti Almak İçin Geç Olmadan, Şimdi Harekete Geçin

SEO Danışmanı ve SEO Uzmanı olarak kariyerini geliştirmiş profesyonellerin ortak kanısı şudur ki; SEO çalışmalar bütünü süreci, genel uygulamanın aksine, bir web sitesinin yapılmaya karar vermesiyle başlar, web site yapıldıktan sonra değil! Genel yanılgılardan birisi, web sitesinin tamamen yapılması, hatta bir süre başıboş bırakılıp, potansiyel müşterilerin ilgili siteyi “kendiliğinden?!?” keşfedebilmesinden medet umulmasına müteakiben SEO çalışmasının başlatılmasıdır.

Bu durumda da SEO uzmanı, o ana kadar yapılmış tüm hataları düzeltmekle zaman harcamak zorunda kalacaktır. Bu da, marka sahibi için hem vakit, hem de boşa harcamış nakit anlamına gelmektedir. Yani, bir örnek vermek daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır. Geç başlanmış SEO çalışmalarında SEO uzmanı, A noktasından B noktasına gitmek isteyen web sitesinin, C noktasına gitmiş olduğunu fark edip, A noktasına geri götürmek için yapılan yanlışları düzenleyerek işe başlamak zorunda kalacaktır. Daha sonra A noktasına (başlangıç noktası) geri getirmek ve ardında da B noktasına doğru ilerlemeye çalışmak durumunda kalacağından, o güne kadar yapılanlar zaman ve mali açıdan kayıp hanesine yazılmış olacaktır. Bu nedenledir ki, SEO çalışması site kodlanmaya başladığında başlar önermesi oldukça doğru bir önermedir. Yine de unutulmamalıdır ki hiçbir şey için geç kalınmış değildir.

SEO Eğitimi | A’dan Z’ye Tüm Detaylarıyla Öğrenin

Tercihiniz, SEO Danışmanlık Hizmeti almak yerine, bu işi detaylarıyla öğrenerek hem kendi işlerinizde uygulayabilmek ve hem de bu sektöre girmek olabilir. Bugüne kadar Bilge Adam Akademi, Bahçeşehir Üniversitesi ve birçok kurumsal şirkette çevrimiçi ve çevrimdışı verdiğim Dijital Pazarlama | Performans Pazarlama | SEO | Web Tasarım ve Geliştirme Eğitimleri bütününün önemli bir parçası olan SEO eğitimini Gökhan Gümüş Eğitimleri Web Sitem üzerinden satın alarak, dilediğiniz zaman izleyebilir ve istediğiniz zaman benimle iletişime geçerek sorularınızı sorabilirsiniz.

 • Ücretsiz SEO analizi yapıyor musun?

  Evet, bunun için iletişim sayfasından bana ulaşmanız ve sitenizin adresini, adını ve soyadını, mail adresini ve telefon numaranı bırakman yeterli olacaktır.

 • SEO çalışmaları için kullandığınız araçlar nelerdir?

  Screaming Frog SEO Spider, Screaming Frog Log Analyser, Ahrefs, Search Metrics, Unamo, Search Console, Google Analytics, Hotjar, Yandex Metrica, Oribi.io gibi profesyonel çözümleri kullanıyor ve arama motorlarının sizi anlamasını ve hedef kitlenize organik yollarla ulaşmanızı sağlıyorum.

 • Hem SEO eğitimi alıp, hem de SEO hizmeti alabilir miyim?

  Elbette, hem böylece SEO eğitim sürecini bizzat senin mevcut siten üzerinden ilerleterek deneyim kapasiteni de arttırmış oluruz.

 • Ben bu işi yapmayacağım, niçin SEO eğitimi almalıyım?

  Cevabı çok basit, hizmeti denetimi için. Hiç bilmediğiniz bir alanda hizmet aldığınızda tarafınıza iletilen raporları ya da süreci yorumlamak konusunda eksik kalabilirsiniz. Bu tür hizmetleri dışarıdan alacak olsanız bile denetimi yapabilmek ve raporları anlamlandırabilmek için alacağınız SEO eğitiminin yüksek katkısı olacaktır.

Yardıma İhtiyacınız Mı Var? Hemen Yazın
Lütfen Gizlilik İlkesi Metnini Onaylayınız.