Hizmetlerim

Google Analytics ve İleri Raporlama Teknikleri

Google Analytics ve İleri Seviye Raporlama Teknikleri

Google Analytics ve ileri seviye raporlama teknikleri, tüm dijital varlıklarınızın yönetimini denetlediğiniz, bir sonraki stratejik adımınızı kurguladığınız anın oluşmasını sağlayan; performans odaklı dijital pazarlama evresinin en mühim aşamasıdır. Zira, bu aşamada artık yaptıklarımızı denetler, verileri inceler ve doğru yolda gittiğimizi veya yolumuzu optimize etmemiz gerektiğini görürüz. Bu noktada, sadece bu süreci kendiniz yönetiyorsanız değil, aynı zamanda, dijital varlıklarınızın ve dijital reklamlarınızın yönetim sürecini dışarıdan hizmet olarak alıyorsanız da o hizmeti denetleyebilmeyi kavrayabilmek açısından verileri doğru anlamlandırmak ve verileri şekillendirmeyi bilmek çok önemli bir süreçtir.

 

Alanında uzmanlaşmış ekip arkadaşlarımla birlikte Google Analytics, Yandex Metrica, Hotjar hesaplarınızı kurar ve gerekli tüm bağlantıları, ilişkilendirmeleri gerçekleştirir, verileri, Google Data Studio aracılığı ile dinamik ve anlamlı raporlar halinde, sürdürülebilir biçimde, düzenli olarak size ulaştırırız.

google-analytics-ve-ileri-raporlama-teknikleri

 

Neden Profesyonel Olarak İleri Raporlama Hizmeti Almalısınız?

In House edilmiş biçimde, şirket içinden ya da out source edilmiş biçimde dışarıdan bir ajanstan dijital pazarlama, dijital PR hizmeti alın, bu hizmetin dönüşlerini veriler üzerinden doğru değerlendirmek ve analiz etmek zorundasınız. 9 yıllık sektör tecrübemizle ben ve ekip arkadaşlarım, veri analizlerinizi gerçekleştirerek, stratejinizi optimize edebiliriz. Bazen işler yolunda gibi gözükürken aslında öyle olmayabilir. Çok fazla trafik sağlıyor olabilirsiniz ancak bunun performans pazarlamaya katkısı olmuyor olabilir, fazlaca takipçiniz olabilir ama etkileşim ve dönüşüm bakımından tatmin edici seviyede olamayabilirsiniz. O halde, doğru analiz, doğru  teşhis, doğru tedavi ve başarının altın kurallarıdır. Bu minvalde, tüm dijital varlıklarınızın detaylı analizlerini inceler, raporlar ve stratejinizi kısa, orta ve uzun vade olmak üzere üç fazda planlarız. Süreci detaylı olarak ölçümler ve dinamik raporlarla sizinle paylaşırız. Ayrıca, sektördeki önemli rakiplerinizin de detaylı raporlarını hazırlar ve onların doğru yaptıklarını başarı yolu taşlarımıza eklerken yanlış yaptıklarını uygulamayarak, başarı sürecini hissedilir oranda daha sancısız ve daha kısa sürede varılacak nokta olarak kurgularız.

 

Google Analytics ve İleri Raporlama Teknikleri Hizmetinin Detayları

 

  • Tüm Dijital Varklıklarınızın Detaylı Olarak Raporlandırılması: Gerek Google Analytics Acount | Property | View yapılarının doğru biçimde yapılandırılması, gerekse diğer profesyonel araçların kurulumu ve anlamlı periyodik raporların oluşturulması, sadece internet siteniz ya da mobil uygulamanız için değil, aynı zamanda bu raporların sosyal medya varlıkların için de hazırlanması tarafımızca sağlanmaktadır.
  • Rakiplerinizin Detaylı İncelenmesi ve Raporlanması: Aynı durumun rakipleriniz için de gerçekleştirilmesi ve rakiplerinizin dijital varlıklarının ve dijital ayak izlerinin incelenip, raporlanması işimizin bir parçası olarak öne çıkmaktadır.
  • Sürecin Dinamik Raporlarla Düzenli Olarak Sunulması: Hazırladığımız raporları statik değil, dinamik olarak Google Data Studio aracılığıyla hazırlıyoruz; böylece anlık değişimleri görebildiğiniz gibi, tercih ettiğiniz metrikleri de rapora kendiniz dahil edebiliyorsunuz.
  • Bu Süreçte Kullandığımız Bazı Raporlama ve Analiz Araçları: Müşterilerimize bu alanda hizmet verirken etkin biçimde Google Data Studio, Google Analytics, Yandex Metrica, Oribi.io, Hotjar, Cyfe gibi araçları kullanıyoruz.

Her şey mümkün olduğu kadar basit yapılmalı; ama daha basit değil.”

Albert EinsteinTamam

“Kavramak için görmek, görmek için de dikkatli bakmak gerek.”
Ptigrilli

 

Google Analytics ve İleri Raporlama Eğitimi | A’dan Z’ye Tüm Detaylarıyla Öğrenin

Hangi sektörde olursanız olun, dijital varlıklarınızın gerek reklamcılık ve gerekse de organik çalışmalarından elde edilen verileri ve en mühimi dönüşümleri doğru okumak, değerlendirmek, segmente edebilmek, size sunulan hizmetin raporlarını anlayabilmek oldukça önemlidir. Raporu incelerken neleri sormanız, neleri sorgulamanız gerektiğini bilmek sizin ve markanızın başarısı için zamandan kazanç olacaktır. O nedenle, Google Analytics ve İleri Raporlama Teknikleri eğitimini alarak bu alanda kendinizi geliştirebilir ve aldığınız hizmeti daha profesyonel bir bakış açısı ile değerlendirebilir hale gelebilirsiniz.

 

gokhan_gumus_logo